Arnis Šablovskis

publicists

Gunāra Astras biogrāfija

Gunārs Astra un viņa personības ieguldījums Latvijas valsts atjaunošanā nav adekvāti novērtēti Latvijas publiskajā telpā. Viņa ieguldījums ir simbols tam, ka nav taisnība tam, ka  ‘visi latvieši ir bijuši iztapoņas un saliektu muguru’ okupācijas apstākļos. Bija arī stalti vīri ar ļoti stipru un taisnu mugurkaulu. Kad viņa personības starojums, gan jo īpaši viņa ‘Pēdējais vārds’ var palīdzēt tik daudziem no mums atgūt ticību saviem spēkiem un savai tautai. (more…)

…viena pati Latvija

Pārlasot Gunāra Astras pēdējo vārdu tiesā 1983. gada 15. decembrī  (šogad šai runai aprit 30 gadi), ir jāapbrīno viņa vārdu aktualitāti arī Latvijā šodien.:

“Kā norādīja mans aizstāvis, esmu latviešu cilvēks, es pat uzdrošinos teikt – latvietis. Un ne tikai rīdzinieks, par kādiem beidzamajā laikā mūs visus ļoti cenšas nokristīt centrālie padomju radio, preses un televīzijas ziņojumi (рижанин Балдерис utt.).” /G.Astras pēcvārds 1983.15.12./

Nu jā – nu jau ne ‘padomju’, bet krievvalodīgie mediji un Rīgas dome. Re, – valsts svētki, bet ‘Staro Rīga’ un , ievērojiet, ne Latvija… Un rīdzinieks jau ir praktiski padarīts par ienaidnieku valstij /nu valdībai jau nu noteikti…/. (more…)